" When you have to cope with a lot of problems, you're either going to sink or you're going to swim. "

Pýcha a předsudek [Pride and Prejudice]

25. prosince 2013 v 22:25 | Danny |  FILMY-moje dojmy
Everyone needs own Mr.Darcy


Film podle románu Jane Austenové.
Co bych sama za sebe vypíchla v této verzi je rozhodně herecké obsazení a výkony. KeiraKnightley patří nepochybně k herecké špičce, což také potvrdila, Matthew MacFadyen v roli Mr. Darcyho byl však pro mě novinkou. Jeho podání bylo opravdu skvělé, vystihl přesně charakter a neodolatelné charisma své postavy-uzavřený mladý muž skrývající své citlivé nitro za pýchu a namyšlenost-jak působí navenek. Pro mě tak zastínil všechny ostatní, samozřejmě však také vynikající herecké výkony.
Příběh končí happyendem, což sice nemám ráda, k tomuto ději se však velice hodí, do poslední chvíle je happyend neočekávaný a ukápla mi i slzička:)
Děj vypráví o rodině Bennetových, kteří mají 5 dcer, přičemž hlavní starostí jejich matky je, aby se -pokud možno dobře- provdaly. Hlavní hrdinka Elizabeth je druhá nejstarší sestra. Když se do sousedství přistěhuje pan Bingley ve společnosti své sestry a pana Darcyho, sestry je chtějí poznat. Naproti Bennetovým to jsou bohatí mladí muži, paní Bennetová tedy přirozeně usiluje o to, aby se do nějaké její dcery zamilovali. Pan Bingley nalezne zalíbení v nejstarší slečně Bennetové, pan Darcy se však nelichotivě vyjádří o slečně Elizabeth a začíná tím mezi nimi vypjatá situace. Nejstarší slečna Bennetová je bez vysvětlení vymaněna z přízně pana Bingleyho a zatímco slečna Elizabeth odmítá žádost o ruku od svého bratrance pana Collinse, bere si ho Elizabethtina kamarádka a Elizabeth k ní přijíždí na návštěvu. Zde se dozví, že pana Bingleyho a její starší sestru rozeštval právě pa Darcy, začíná ho tedy opravdu nenávidět. Pan Darcy však své city změnil a do Elizabeth se zamiloval-když ji to řekl, odmítla ho a vyčetla mu sestru. Pan Darcy nechá Elizabeth dopis, v němž vše vysvětluje. Elizabeth se s panem Darcym znovu nečekaně setkává na výletě, poznává se i s jeho sestrou.. Pan Bingley nakonec díky výzvě od pana Darcyho požádá nejstarší slečnu Bennetovou o ruku, nejmladší sestře a vojákovi, se kterým utekla zaplatí svatbu-čímž uchrání rodinu před pomluvami a velmi se tak zalíbí slečně Elizabeth, která na něho mění názor. Ke konci příběhu navštíví Bennetovy matka slečny, s kterou chce oženit pana Darcyho a zakáže Elizabeth, aby se s ním zasnoubila, ta však popírá, že by pana Darcyho milovala. Po jejím odjezdu na sebe narazí Elizabeth s Darcym na procházce a vyjeví své city, Darcy požádá Elizabeth o ruku a ta přijímá.
hodnocení: ★★★★
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama