" When you have to cope with a lot of problems, you're either going to sink or you're going to swim. "

Nabít a Zabít [Lucky number Slevin]

3. srpna 2012 v 23:33 | Danny |  FILMY-moje dojmy
Protože otázka nezní kdy, ale proč.
Nabít a zabít. Můj nejoblíbenější. Především kvůli mistrně navozené atmosféře a.....a....atd..
Celý film je založen na příběhu, který se odehrál plus-mínus dvacet let nazpět. Nastíním jen začátek-ženatý chlápek s dítětem si vsadí v dostizích na koně, o kterém se dozvěděl, že je nadopovaný, tak by to měla být tutovka..ten kůň se při závodu nečekaně složí a protože ten chlap vsadil vážně velkej balík a nemá to ani v nejmenším jak vrátit, tak ho prostě lidi, kterým to dlužil, oddělaj-i s rodinou. No a pak už se přesouváme do současnosti a začíná se to rozjíždět....více

Nebudu tu popisovat celý děj, je to zdlouhavé a v tomto případě bych se do toho asi stejně zamotala, protože je to trochu komplikovanější film-ale tak akorát, že je to neuvěřitelně zajmavé a ještě pořát se to dá pochopit. Je to romantika, detektivka, pořádný drama a taky trochu
thriller. V tomhle filmu je zkrátka všechno-láska, sex, vtip, ironie, nenávist, krev, vražda, pomsta, a naprosto nečekaný závěr..kdyby toto vše dal dokupy někdo jiný, než Paul McGuigan, byla by to slátanina, ale v tomto případě to nádherně navazuje a pointa je dokonalá. Vše bylo nakonec úplně jinak , než sem si myslela.
Když upustím od děje, líbily se mi i filmové interiéry, které byly vždy celé pokryté jedním vzorem-já nevím, chvílemi mi to připadalo jako ze sna-sürrealistické, ale nijak to nevadilo. Herecké výkony byly vesměs skvělé-od již zmiňovaného Hartnetta, u kterého bych vyzdvihla především výraz, protože tomu jsem tu roli opravdu věřila, přez Lucy Liu (věděli jste, že té "holce" táhne za chvíli na 50 ?) až po Morgana Freemana...a další samozřejmě.
Doporučovala jsem tenhle film i kamarádce, která z toho byla nejdřív děsně otrávená-že prej zezačátku to je nuda a o ničem, ale po půl hoďce, kdy se konečně vysvětlí všechny okolnosti se do toho zažrala a pak mi ještě říkala, že ani nemohla usnout, jak pořát přemýšlela o tom závěru, kterej je tak nečekanej, jako jednička z matiky.. To jen kdyby vám to zezačátku taky přišlo nudné-určitě dokoukat, litovali byste:)

hodnocení:★★★★★, doporučuji! :)
 


Komentáře

1 Redhead. Redhead. | Web | 4. srpna 2012 v 0:56 | Reagovat

soucítíš? oh, milé.

2 Redhead. Redhead. | Web | 4. srpna 2012 v 1:04 | Reagovat

jako vážně? um.. dobrá. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama